Baars 2018 uitslagen

Uitslagen baarswedstrijden 2018

  • Uitslag baarsdag 2018

    De baarsdag is in de meer dan 80-jarige geschiedenis van de Limmer visclub al op vele plekken gevist. Vroeger o.a. in de Noord, ook vaak in de buurt van Limmen en de laatste jaren in de Zaanstreek. Nu er in Akersloot zeer goed gevangen wordt en ons plaatselijke Café onlangs een metamorfose heeft ondergaan, had de baarscommissie gemeend om weer eens dicht bij huis te blijven.

    Had hij de avond ervoor nog een feest tot in de late uurtjes, zowaar verscheen voor de eerste maal dit jaar baarstopper en veelvuldig kampioen Rob Jak.
    Jak ziet Abraham

    Een bescheiden aantal van 14 hengelaars vertrok naar de Fielker om hun geluk te beproeven. Er zwom goed vis en iedereen ving goed. De rivalen Pekel en Faasse visten naast elkaar, waarbij Pekel moeite had om zijn buurman bij te houden. Ook Marcel Acquoy liet van zich horen en volgde op de voet. Na enige tijd begon Jak op dreef te komen.
    Dat mocht ook wel, want waar Faasse in de 2e stek 61 baarzen ving, had hij er slechts 36. Dat zijn moeilijk te dichten gaten. De brasem die Jak haakte hielp ook al niet mee aan het snel vullen van de emmer met die kleine baarsjes.
    Rob kijkt niet echt gelukkig, maar elke vis wordt netjes behandeld en weer keurig teruggezet.

    Witvis zet Jak sowieso meestal terug, ondanks dat deze een punt opleveren. Een vorm van hoogmoed: was dat bij deze wedstrijd wel zo slim?

    De tellers Gré en Maarten hadden het maar druk gedurende deze ochtend. Naast stekken uitzetten moesten er meer dan 1000 baarzen worden geteld.
    Gré rekent rustig verder.

    Rond 12 uur kon eenieder even bijkomen in EetBARLekker. Deze compleet gerestylde tent in Limmen presenteert heden ten dage een imposante menukaart. De tellers krijgen hun lunch altijd aangeboden door HSV Limmen. Zo houden we deze mensen te vriend en tevreden en kunnen de bestuurders eens een keer onbekommerd hengelen zonder de verplichte hand en spandiensten.

    Een tussenstand werd opgemaakt: 1 Faasse 186 st. 2 Jak 185 st. 3 Pekel 142 st en 4 Acquoy 134 st. De rest volgt op ruime afstand. Zoveel vis en dan zo dicht bij elkaar!

    In de middag worden nog 3 stekken aan het Stet gevist. Dit belooft een zinderende finale te worden. Rien is specialist op dit water, maar op steenworp afstand van het Stet afstand woont Rob Jak. Dit water kan hem niet vreemd zijn.

    Onder boomtakken schuilt vaak vis

    Het Stet wordt vaak bevist en enige vorm van dressuur is waarneembaar. Met name tegen de kant is het taai vissen. Op moeilijk te bereiken plekken zoals onder boomtakken, heb je duidelijk een voordeel, mits je de moeite neem. Een touwtje is dan handig. Hiermee bind je tijdelijk de wilgentakken bijeen. Ook verder uit de kant, waar een licht talud waarneembaar is, zwemt vaak vis. Dit is echter niet alleen baars. Er zwemt veel pos en witvis.

    Simon weet Bart nog net te passeren.

    Jak kiest nu eieren voor zijn geld en bewaart ook de bijvangsten in de emmer. Hij vangt 16 baarsjes waar Rien blijft steken op 15. een Ex aequo uitslag dus. De bijvangsten moeten uitsluitsel geven. Dit wordt beslecht in het voordeel van Rob Jak.

    Rob Jak wint de baarsdag 2018

    Herman weet dat baarsvissen ook prima vanuit de luie stoel gaat.

    4 November is de volgende baarswedstrijd.

     stekNaamochtendmiddagBaarsochtendmiddagOverigPunten
    12Rob Jak1851620128102020
    26Rien Faasse18615201882018
    35Dick Pekel14225167441674
    44Marcel Acquoy13410144221442
    58Simon Schouws882211075121112
    613Bart Lieferink9019109331093
    712Meindert Bakkum8916105001050
    814Ton de Swart79108900890
    91Ank Blankendaal80888336886
    103Jan Walta868600860
    119Herman Lute59867044674
    1211Piet Pepping58866033663
    137Kees Levering5015101010520
    1410Gerrit Tuijn454533453
    Lees verder →
  • Uitslag 3e baars
    NaamBaarsOverigPuntenKlassement
    928125
    Dick Pekel6726721
    Rien Faasse6076072
    Marcel Acquoy2952953
    Bart Lieferink2822824
    Sjaak Schoorl2722725
    Piet Pepping2042046
    Gerrit Tuijn2002007
    Meindert Bakkum1821828
    Kees Levering1211219
    Lees verder →
  • Uitslag 2e baars
    NaamBaarsOverigPuntenKlassement
    82356
    Rien Faasse5025021
    Dick Pekel4714712
    Sjaak Schoorl3713713
    Bart Lieferink2812814
    Piet Pepping2302305
    Marcel Acquoy2202206
    Meindert Bakkum1901907
    Kees Levering91918
    Lees verder →
  • Uitslag 1e baars
    NaamBaarsOverigPuntenKlassement
    932992
    Dick Pekel71117211
    Rien Faasse6466462
    Han Duin4584583
    Marcel Acquoy31153254
    Meindert Bakkum3093095
    Gerrit Boer29113016
    Sjaak Schoorl2992997
    Piet Pepping22132338
    Piet vd Heijdt810909
    Lees verder →