Geen jeugdactiviteiten bij HSV Limmen in 2018 !

Featured

De jeugdcommissie van Samen Beet heeft besloten haar werkzaamheden te stoppen. Voor 2018 staan er daarom geen activiteiten gepland.

Via de groepsapp met de jeugd van Castricum kan er deel worden genomen aan street fishing en sommige andere activiteiten.

De jeugdleden vanaf 11 jaar krijgen de gelegenheid om met de senioren mee te gaan naar de visvijver in Lelystad, alwaar tegen een gereduceerde prijs kan worden gevist. Ze zullen via de mail van hun ouders op de hoogte worden gehouden over de data en vertrektijden. Ook zal er info op de website worden geplaatst over deze activiteiten.

Lidmaatschap van de vereniging is voor vissende jeugd wel noodzakelijk vanwege de vergunningplicht.

Peter in de polder, week 1 t/m 3

Vrieskoude zonsopkomst aan de schulpvaart

Het nieuwe jaar is begonnen. Ik heb nog een stevig snoekenvirus te pakken dus de groenjassen moeten nog beducht zijn op mijn activiteiten.

De eerste vis dit jaar was een klein voorntje, want om de snoeken te pakken had ik wel aasvis nodig. De vriezer is weer voldoende gevuld met instant snoekaas, dus dat behoeft geen zorg. Deze eerste voorn leverde overigens wel meteen een mooi getekende snoek op aan de bijgelegde dood-aas hengel.

7 januari had ik een vrije dag, ter compensatie dat ik Nieuwjaarsdag had gewerkt. Er stond een behoorlijke wind, maar ja, vangdrang hè, er moest gevist worden. Ik ging naar Akersloot, alwaar ik een luwe stek vond achter een gebouw. Hier beleefde ik iets heel bijzonders; ik kreeg in 2 worpen 3 snoeken eraan… Hoe dat ging: ik wierp in en liet mijn dode voorn mooi door de wind meevoeren. Al snel verdween mijn dobber en ik draaide strak op een kleine snoek. Kort onder de kant werd deze snoek gegrepen door een aanmerkelijk groter exemplaar. Helaas liet deze na enkele tellen weer los en kon ik mijn van de schrik helemaal verlamde snoekje scheppen. Na het onthaken en terugzetten, wierp ik mijn nieuwe aasvisje op de plek in waar ik de snoek gevangen had en kreeg direct weer beet. Deze vis schoot los kort na de aanslag maar was niet de reus die ik zojuist had gelost. Best spannend!

Deze heren kwamen koffie brengen en een plaatje schieten van mijn snoekje.

Tijdens mijn omzwervingen met dood aas vond ik een stek met een aantal opmerkelijk grote snoeken. Ik ving hier in november kort na elkaar 2 dikke bakken, en nu kolkte het er weer. Ik loste tot 2 keer een zeer slimme vis die mijn aas wist los te peuteren van de takel. Dat moest anders. Ik besloot een paar dagen te voeren met sardinebrokjes. Goed plan, alleen vergeten op buienradar te kijken, want zaterdag morgen trof ik een nagenoeg dichtgevroren stek aan. Ik had uit voorzorg al nylon gemonteerd in plaats van gevlochten lijn, want die laatste vriest nogal snel vast op het ijs. De dobber ging in een windwak en dartelde lekker op de wind en de deining. na een uur koukleumen en 3 kolken op andere stukken van het water, begon de dobber ineens een stukje te varen. Er was interesse! Helaas, de vis voelde weerstand van de aan het ijs vastgevroren lijn en loste. Een nieuwe aasvis eraan en nog een poging. Na een kwartier was het weer bal. Nu verdween de dobber onder het ijs en werd het tijd om aan te slaan. Een massieve vis bolde onder het ijs en sloeg het aan splinters. Een spectaculaire dril tussen de schotsen eindigde in het schepnet. Een prachtvis van 87 cm was mijn deel.

Snoek om de hoek

Onze secretaris Bart wil wel eens een keer mee op de boot om slepend met kunstaas een snoek te vangen. Deze tak van sport heeft hij nog niet bedreven. De afspraak staat gepland op zondag 13 januari. Op deze dag voorspelt het KNMI onstuimig weer en geeft tussen 16:00 en 20:00 uur zelfs een code geel.
Nu staat Bart bekend als een mooiweer hengelaar. Dit komt door een gebeurtenis uit het verleden, waarbij hij voor de aanvang van een witviswedstrijd alweer huiswaarts ging, vanwege een straf windje.

De verklaring: “ik begon nog maar net met dit wedstrijdvissen en had nog geen goed warmtepak”

Deze keer is hij niet van zijn stuk te brengen. Waar ik twijfel is het Bart die me verzekerd dat het wel kan. Zelfs een code geel weerhoudt hem niet van de visplannen en dus varen we rond 8:30 uit. Ik moet het spelletje even uitleggen, want Bart snoekte tot nu toe alleen met aasvissen en een dobber. Dat gaan we vandaag ook doen, maar we beginnen met kunstaas.
De boot vaart langzaam. Door de snelheid wordt het drijvende kunstaas onder het wateroppervlak geduwd en zwemt het aas met een sierlijke zwembeweging tussen oppervlakte en bodem.

Bij aanvang staat er toch al een windkracht 5, maar met het windje in de rug en varend tussen de huizen valt het nauwelijks op. Voorbij “het zwembad” wordt bij Bart ook duidelijk hoe windgevoelig het bootje is. Het gebeurt regelmatig dat we dwars varen om al tegensturend een rechte koers te kunnen behouden. Voor de voorste visser is een langere hengel dan een must en gelukkig heeft Bart dit.

Bij de A9 leggen we de boot aan wal en veranderen we de vismethode. Bart vist met een aasvis onder een dobber, waarbij de lijn onder de dobber is verzwaard met enkele flinke loodhagels. Ik vis ongeveer hetzelfde, alleen zonder lood maar met een fireball aan de vis.

De vectra fireball is loodvrij, dus vriendelijker voor het milieu.


Bart loopt langzaam over de vlonder, trekt de dobber mee en bereikt zo de andere kant van de A9. Ik volg op ruime afstand. Halverwege voel ik een rukje en inderdaad zie ik dat de dobber is verdwenen. Ook mijn hengel is lang en onder de brug is dit niet handig. Ik verleng de lijn en loop snel een paar passen zodat ook ik buiten de brug sta. Aantikken en hangen! Het voelt massief en even later mag de zware snoek van 82 cm voor de camera poseren.

We stappen weer aan boord en slepen de dobbers nog een stukje mee. Al binnen enkele meters haakt Bart een goede vis. Ik assisteer bij het landen en poseer gelijk maar even: 84 cm

We gaan weer kunstaas slepen. Op het Kerkemeer los ik er 2 kort achter elkaar. Voor mij is het duidelijk tijd voor koffie. Bart heeft dit keurig voor elkaar en hoeveel bakken ik ook neem, elke keer komt er een heerlijke koek bij. Aangesterkt gaan we verder. Nu is het Bart die wat haakt aan de Spro fat Iris. We laten ons tegen het riet waaien en pakken het visje.

Deze hoeft niet gemeten. We varen het meertje in het rond. Op de plek waar ik de lossers had en Bart een snoekje, is het Bart die weer jubelt. Een bak van 86 cm heeft de plug diep naar binnen gezogen. Vakkundig en beheerst bevrijden de we de vis weer van het aasje.
De vis optillen en tonen voor de camera kan in mijn ogen toch beter.

Telkens maken we het rondje en er volgen nog 2 snoeken voor Bart: 73 en 60 cm.

De Spro Fat Iris is vandaag een echte killer
Zo staan vis en visser netjes op de camera.

Na een rondje zonder beet varen we terug. Bij het Stet “altijd spannend” vissen we door tot de aanlegplaats. Dit blijkt een goede keuze: in de laatste meters wordt mijn Yellow Pearl Pikefighter bruut gegrepen waarna een felle run volgt. De vis is niet groot, maar geeft zich toch niet zo snel gewonnen. Uiteindelijk belandt de snoek even op de meetplank: 62 cm. Al met al een topdag met goede vangsten bij een zwoel briesje.

Wedstrijd data 2019 (onder voorbehoud)

Dit zijn de datums van de viswedstrijden voor het seizoen 2019.

Alle data is onder voorbehoud. Uitprinten is dus niet verstandig, het kan en zal gewijzigd worden. U krijgt de definitieve versie in de brievenbus.

  1. 1) 17 maart kanaal Spijkerboor 07.00 u
    2) 7 april kanaal Kolhorn 07.00 u
    3) 5 mei Ringvaart Heerhugowaard 07.00 u
    4) 26 mei Uitgeestermeer 07.00 u
    5) 14 juli kanaal Akersloot 07.00 u
    6) 4 augustus Ringvaart Berkmeer Obdam 07.00 u
    7) 25 augustus Nauernasevaart bij de Forbo 07.00 u
    8) 22 september kanaal bij de Kogerpolderbrug 07.00 u
  2. De bootjeswedstrijden voor 2019 worden op de volgende data gepland:
    1) zaterdag 6 april 13.00 u Kerkemeer
    2) zaterdag 25 mei 13.00 u Overdie
    3) vrijdagavond 14 juni 19.00 u Overdie
    4) vrijdagavond 5 juli 19.00 u Kerkemeer
    5) zaterdag 24 augustus 13.00 u +BBQ Overdie
  3. Bij de 55+ worden de volgende data vastgelegd:
    1) witvis woensdag 17 april 09.00 u loten
    2) witvis woensdag 15 mei 09.00 u loten
    3) witvis woensdag 12 juni 09.00 u loten
    4) witvis woensdag 10 juli 09.00 u loten
    5) witvis woensdag 7 augustus 09.00 u loten
    En de baars wedstrijden:
    1) baars woensdag 28 augustus 08.30 u loten
    2) baars woensdag 18 september 08.30 u loten
    3) baars woensdag 9 oktober 08.30 u loten
    4) baars woensdag 23 oktober 08.30 u loten
    5) baars woensdag 6 november 08.30 u loten SNERTWEDSTRIJD!
  4. De baarscompetitie wordt op de volgende data vastgelegd:
    1) zondag 1 september 07.00 u verzamelen water ?
    2) zondag 15 september 07.00 u verzamelen Wormerveer
    3) zondag 29 september 07.00 u verzamelen Ziendervaart
    4) zondag 13 oktober 08.30 u verzamelen BAARSDAG locatie nog onbekend
    5) zondag 27 oktober 08.30 u verzamelen Dogsloot
    6) zondag 10 november 08.30 u verzamelen SNERTWEDSTRIJD locatie ??

Eindstand 55+ baarscompetitie 2018

  1e wedstr2e wedstr.3e wedstr.4e wedstr.5e wedstr.Totaalbeste 3wedstrijden4e
1Dick Pekel12111635
2Han Duin619342385
3Rien Faasse1034622595
4Gerrit Tuijn44201020104
5Ton de Swart8052520124
6Piet vd Heijdt51264113815511
7Piet Pepping12713534015512
8Sjaak Schoorl06371228164
9Meindert Bakkum211881342185
10Siem van Duin710129745235
11Herman Lute951101742254
12Jan Walta1181011949275
13Joke Lute139701443294
14Ank Krom0131412645314
15Kees Levering131416101669375
16Gerard Boer30001518182
17Ton Bolten00150823232
18Nico Krom15000015151

Eindstand baarscompetitie 2018

  1e2e3e4e5e6eTotaalbeste 3gevistepnt 4ebaars beste 3
1Rien Faasse212211932
2Dick Pekel1213421342
3Marcel Acquoy46346xxx23116340
4Bart Lieferinkxxx4468325116271
5Sjaak Schoorl735xxx71335157
6Han Duin3xxxxxxxxx2101515x
7Simon Schouwsxxxxxxxxx5561616x
8Meindert Bakkum578711xxx38198212
9Piet Pepping8561210849198194
10Kees Leveringxxx8913311442011
11Gerrit Tuijnxxxxxx714xxx52626x
12Jan Waltaxxxxxxxxx109xxx192 gevist2x
13Ton de Swartxxxxxxxxx8xxx9172 gevist2x
14Gerrit Boer6xxxxxxxxxxxx4102 gevist2x
15Piet vd Heijdt9xxxxxxxxxxxx7162 gevist2x
16Rob Jakxxxxxxxxx1xxxxxx11 gevist1x
17Ank Blankendaalxxxxxxxxx9xxxxxx91 gevist1x
18Herman Lutexxxxxxxxx11xxxxxx111 gevist1x
19Nico Schouwsxxxxxxxxxxxxxxx12121 gevist1x

Eindstand 55+ witviscompetitie 2018

  1e2e3e4e5eTotaalpunten4egevist
1Rien Faasse11312118325
2Jan Walta5121514455
3Gerrit Tuijn224917894
4Siem Blokker313934321095
5Siem van Duin91354233115
6Ton de Swart133472714134
7Sjaak Schoorl102214143
8Herman Lute67518183
9Kees Levering4137103421134
10Ank Krom613893623134
11Piet Pepping61310103926134
12Gerard Boer8136123926134
13Meindert Bakkum139628283
14Joke Lute1111830303
15Karl Nuijens2221

Eindstand witviscompetitie 2018

  1e2e3e4e5e6e7e8eTotaalBeste 5winstenpunten 6e
1Wil Snel1434xxx621211124
2Ron Droog35xxx11xxx73201327
3Marcel Acquoij52xxx3xxx282221408
4Jan Walta211172846411517
5Dick Pekel4xxx6xxx7115241727
6Han Duinxxx611xxx594261729
7Ton de Swartxxxxxx88xxx33729290
8Meindert Bakkumxxx135xxx511584734013
9Gerrit Tuijnxxxxxxxxx510461035350
10George vd Linden611126991097239010
11Kees Levering71213xxxxxx7xxx1150500
12Bart Lieferinkxxx910xxx310xxxxxx324 gevist0
13Rene Levering8107xxxxxxxxxxxxxxx253 gevist0
14Sjaak Schoorlxxx8xxxxxx612xxxxxx263 gevist0
15Piet Peppingxxxxxx4xxx8xxxxxxxxx122 gevist0
16Frank Snelxxxxxx2xxxxxxxxxxxxxxx21 gevist0
17Nico Schouwsxxx3xxxxxxxxxxxxxxxxxx31 gevist0
18Simon Schouwsxxxxxxxxxxxx4xxxxxxxxx41 gevist0
19Sjaak Droogxxx7xxxxxxxxxxxxxxxxxx71 gevist0
20Rien Faassexxxxxx9xxxxxxxxxxxxxxx91 gevist0

Peter in de polder, week 45

Ja, ik heb weer eens tijd voor een stukje. Dat heeft een speciale reden: ik heb een reus gevangen.

Ik heb dit jaar al diverse record gebroken. Een baars van 42 cm, een winde van 58, een haring van 28 cm, een steur van 1,29. Die laatste dan wel in een visvijver, maar toch. 1 record staat al een tijd hoog op mijn lijstje, en dat is een snoek. Mijn record stamt van 27 mei 1989 en mat 100 cm. Gevangen aan een Mr.Twister in het Alkmaardermeer tijdens het baarzen aan een ultralicht spinhengeltje en 18/00 nylon. Het kostte me zowat een half uur om die vis binnen te krijgen.

Dit jaar doe ik mee aan de snoekwedstrijden van De Rijp, en dan moet je natuurlijk wel scoren. Ik heb daarom wat trucjes ontwikkeld, en 1 daarvan is om mijn takeltje op te bouwen uit componenten in plaats van een kant en klare montage. Voordeel is dat ik elke aasvis de takel kan optimaliseren door een korte of lange stinger-dreg, grote of klein dreg op de kop en al dan niet loodverzwaring, spinnerbladen en kralen in de opbouw. Net als forel en platvis is ook snoek een rover en nieuwsgierig.

Vorige week had ik na de snoekwedstrijd nog wat aasvisjes over en ging ik eens een paar stekjes langs om te kijken of er nog wat zwom. Bij een brug zag ik een grote kolk veroorzaakt door een jagende snoek. Ik kon niet veel zien, maar de omvang van de waterverplaatsing beloofde wat moois. Hier heb ik eerder al eens een vis van 89 cm gevangen, dus de kans op een grote vis is hier wel aanwezig.

Zondag morgen 11-11 ga ik aan het Stet wat haringstukjes voeren. Net als ik mijn dobber erbij wil leggen bedenk ik dat de visclub zijn snertwedstrijd heeft op dit water. Nou, dan ga ik eerst maar even naar 2 andere stekken. Om 10 uur hebben ze 2 rondes gevist en zijn ze aan de overkant en weg van de brug. Dan kom ik om die tijd wel terug.

Ik ga eerst naar mijn zeeltstek in Heiloo. Daar weet ik 3 mooie snoeken te zwemmen, en er zullen er vast nog meer zijn. Ik kan dan meteen wat aasvis vangen. Al na een kwartier heb ik beet en vang een leuke snoek van 61 cm aan een dood voorntje.

Ik heb voldoende aasvisjes gevangen en ga verder naar de stek bij de brug. Hier monteer ik een nieuw uitgewerkte takel (zie foto) en voorzie hem van een vers overleden voorntje. Ik werp de montage in en zorg dat deze met een behoorlijke plons het water raakt.

Ik zet de camera alvast klaar want ik heb er vertrouwen in. Niet onterecht, al snel gaat de dobber onder. Ik zoek een goede plek om de vis te kunnen drillen en sla aan. Een zware vis bonkt op de hengel alsof er telkens zakken zand op de lijn worden gegooid. Hevig kopschuddend baant de snoek zich een weg door het water. Met moeite hou ik haar weg bij de brugpijlers en weet dan al snel het net eronder te krijgen. De kopdreg zit in de scharnier van de bek, de stinger hangt er los naast. Ik zet de camera op zelfontspanner en start een serie foto’s. De snoek meet 101,5 cm en is dat nieuwe felbegeerde record. Ik geniet met volle teugen, stuur iedereen die ik ken een whatsappie en ben teleurgesteld in de matige respons. “Het is zondag morgen vroeg, figuur”, denk ik bij mezelf, tuurlijk krijg je geen reactie!

Ik ga om 10 uur naar het Stet, vang niks meer erbij maar krijg wel een uitnodiging voor de snert. Kijk dat zijn berichten. Ik sluit de visdag af met een supergevoel en in prima gezelschap.   

Uitslag 5e baars 55+

 NaamBaarsOverigPuntenKlassement
17450113
1Dick Pekel6026021
2Rien Faasse56115712
3Piet Pepping40124123
4Han Duin36143744
5Ton de Swart3273275
6Ank Krom2932936
7Siem van Duin2772777
8Ton Bolten23172478
9Jan Walta2322329
10Gerrit Tuijn21721710
11Piet vd Heijdt20720711
12Sjaak Schoorl20320312
13Meindert Bakkum20020013
14Joke Lute131314314
15Gerard Boer12112115
16Kees Levering10610616
17Herman Lute818117