Uitslag 6e wit

Is het blauwe pak in de was?

Ton kijkt tevreden.

Prima vangsten

Naamstuksgrampuntenklassement
1214251375
Dick Pekel2111500120251
Marcel Acquoij21900095252
Ton de Swart16800084003
Gerrit Tuijn17620066254
Han Duin18480052505
Wil Snel12325035506
Kees Levering8280030007
Jan Walta7210022758
George vd Linden8200022009
Bart Lieferink11000102510
Meindert Bakkum860080011
Sjaak Schoorl512525012

Uitslag 5e wit

Naamstuksgrampuntenklassement
10nvt14425
Ron Droog770077001
Jan Walta205020502
Bart Lieferink140014003
Simon Schouws9509504
Meindert Bakkum6756755
Sjaak Schoorl6006006
Dick Pekel4504507
Piet Pepping3003008
George vd Linden2002009
Gerrit Tuijn10010010

Brasembal

De eerste botenwedstrijd zit erop. Marcel en ik hadden er zin in. De voorbereidingen waren getroffen en zaterdag 19 mei was het zover. Ik had de eer om de prijzen in te kopen en het wedstrijdparcours uit te zetten. Er waren 5 boten. Wij visten op de eerste stek (blauw kruisje).
Met de vaste stok was het snel over met de aanbeten. We vervolgden onze visserij met de feederstokken. Dit pakte goed uit. Zowel Marcel als ik haalden hiermee meerdere brasems binnen. Jammer van enkele lossers, maar met 30 vissen en ruim 7,5 kilo pakten we een klinkende overwinning. De grootste vis mocht ik op mijn naam schrijven: 55 cm. Het leverde me een mooie bos pioenen op, beschikbaar gesteld door Ronnie.
Werden we beloond voor onze barmhartige daad? Ik weet het niet, maar op de heenweg wisten Marcel en ik een schaap van de wisse dood te redden. Met vereende krachtinspanningen kregen we dit schaapje op het droge.

Het was een heerlijke visserij met echter een nadeel: de grote hoeveelheid insecten. Ik had wat voer over, maar kon de moed niet opbrengen om dit een dag later nog even te gaan opmaken. Rob en insecten gaan niet zo goed samen.

Het pinksterweekend gaf me gelukkig nog een extra vrije dag en maandag de 21e trok ik er alsnog lekker op tijd uit. Het teiltje voer ging weer mee, maar helaas had ik geen extra voer meegenomen. Niet slim!

Ik koos een stekje op het noordoostelijk deel van het Die. (Zie het rode kruisje) Vanwege de zeer geringe hoeveelheid voer, deed ik wat extra mais en maden erdoor.
Met de kleinst mogelijke korf die ik bovendien minimaal vulde, ging ik vissen. Al snel kwam een eerste vis. Het was gelijk een flinke brasem. Ook nummer 2 en 3 waren brasems. Nummer 4 een blankvoorntje. Ik viste met 2 maden. Hierna volgden weer 5(!) brasems. Daarna zomaar weer wat voorntjes. In de wormendoos zat een restant van de wedstrijd van nog geen 10 stuks. Om de kleintjes te mijden, ging ik nu met worm verder. Meteen was het raak en een volgende brasem verdween in het net. Wat een visserij! Aan de ene kant moest ik balen vanwege het voer wat nagenoeg op was, aan de andere kant: waarom zou je balen als het net zich steeds meer vult met mooie brasems!?

Om 11.00 waren de voorraden echt op. Nog even probeerde ik een made-voerkorfje. De maden had ik immers nog genoeg. Na wat gemiste aanbeten en enkele kleine vissen hield ik dit voor gezien. Het was mooi geweest en ik gaf de 12 brasems weer hun vrijheid! Wat een fantastische ochtend!

Uitslag 3e wit

Naamstuksgrampuntenklassement
1312934450
Han Duin2710800114751
Frank Snel9360038252
Wil Snel8360038003
Piet Pepping10350037504
Meindert Bakkum13280031255
Dick Pekel14250028506
Rene Levering18235028007
Ton de Swart8225024508
Rien Faasse685010009
Bart Lieferink780097510
Jan Walta460070011
George vd Linden255060012
Kees Levering325032513